BUKAL ve LEICA İLE “ARA GÜLER’İN İZİNDE İSTANBUL’DA DEĞİŞİM YARIŞMASI“ KATILIM KOŞULLARILEICA İLE “ARA GÜLER’İN İZİNDE İSTANBUL’DA DEĞİŞİM YARIŞMASI“ KATILIM KOŞULLARI
 1. Yarışma, Leica Camera Türkiye, BUKAL, BÜ’yülü Bir Gün, Boğaziçi Üniversitesi ve Ara Güler Müzesi ve tarafından düzenlenmektedir. Katılımcılar LEICA İLE “ARA GÜLER’İN İZİNDEN İSTANBUL’DA DEĞİŞİM YARIŞMASI“ dahilinde Ara Güler’in çektiği İstanbul fotoğraflarını yeniden keşfetmeye, kendi zamanlarında ve bakış açılarıyla yorumlamaya davet edilir.
 2. Yarışma duyuruları ana mecramız olan Instagram üzerinden yapılmaktadır. Yarışma katılımcıları Leica Camera Türkiye @leicacameratr, BUKAL @bukal2016, BÜ’yülü Bir Gün @buyulubirgun, Boğaziçi Üniversitesi @unibogazici ve Ara Güler Müzesi @AraGulerMuzesi hesaplarını takip etmelidirler. Yarışmaya dahil edilen fotoğraflarda @leicacameratr, @bukal2016, @buyulubirgun, @unibogazici ve @aragulermuzesi hesapları etiketlenmeli ve fotoğraflar #seningözünden #istanbuldadegisim hashtag’leri ile paylaşılmalıdır. Yarışmaya katılan fotoğraflar aynı zamanda jpg/jpeg formatında, RGB renk kodunda, 72 dpi çözünürlükte ve en uzun kenar 1920 piksel olacak şekilde kaydedilerek leica@dogusgrubu.com.tr adresine gönderilmelidir. Dosyaların boyutu en fazla 3MB olmalıdır. Bu gereklilikleri yerine getirmeyen fotoğraflar değerlendirmeye alınmayacaktır.
 3. Yarışma başlangıç tarihi 4 Ekim 2019 olup, son katılım tarihi 30 Ekim 2019 saat 23.59’dur.
 4. Katılımcıların başvurularına, yarışmaya katıldıkları fotoğraf beraberinde yorumladıkları Ara Güler fotoğrafını ve bu yorumu destekleyen, 250 kelimeyi aşmayacak bir açıklama metnini dahil etmeleri gerekmektedir.
 5. Katılımcılar en az 1, en fazla 3 fotoğraf ile yarışmaya katılabilirler.
 6. Değerlendirme sonucunda 1., 2. ve 3. olmak üzere 3 adet kazanan belirlenecektir.
 7. Yarışma kazananlarını belirleyecek jüride Oskar Fuchs, Erdem Kayhan Gürbüz, Evangelia Şarlak, Atilla Karadağ ve Mehmet Kısmet yer alacak ve yarışma kazananları 9 Kasım 2019 tarihinde Büyülü Bir Gün etkinliğinde duyurulacak, devamında Leica Camera Türkiye @leicacameratr, BUKAL @bukal2016, BÜ’yülü Bir Gün @buyulubirgun, Boğaziçi Üniversitesi @unibogazici ve Ara Güler Müzesi @aragulermuzesi sosyal medya kanallarında yayınlanacaktır.
 8. Yarışma birincisine bir adet Leica Fotoğraf Makinesi ve Leica Camera Baskı Merkezi’nde 15 adet fotoğraf baskısı, ikinciye 10 adet fotoğraf baskısı ve üçüncüye 5 adet fotoğraf baskısı ödülü verilecektir.
 9. Yarışmaya 18 yaş ve üstü profesyonel ve amatör fotoğrafçılar katılabilir.
 10. Yarışmaya katılacağınız fotoğraf herhangi marka bir fotoğraf makinasıyla ya da cep telefonuyla çekilmiş olabilir.
 11. Yarışmaya gönderilecek fotoğrafın yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar, Photoshop gibi fotoğraf düzenleme programlarıyla başkalaştırılmış fotoğraflar, fotoğrafın orijinalinde olmayan herhangi bir objenin eklenmiş veya var olan objelerden herhangi birisinin çıkarıldığı fotoğraflar yarışmaya kabul edilmez.
 12. Yarışmaya katılacak fotoğraflar siyah-beyaz ya da renkli çekilmiş olabilir.
 13. Katılımcılar herhangi bir tarihte çektikleri bir uyarlamayla yarışmaya katılabilirler.
 14. Kazanan yarışmacılar ödül almaya hak kazanmış fotoğraflarının yüksek çözünürlüklü versiyonunu leica@dogusgrubu.com.tr adresi üzerinden Leica Camera Türkiye ekibine iletmeyi kabul ederler.
 15. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği fotoğrafın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 16. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği fotoğrafın Leica Camera Türkiye, BUKAL ve BÜMED tarafından dijital ya da basılı tüm iletişim çalışmalarında kullanılmasını kabul eder.
 17. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 18. Kazanılan ödül başkasına devredilemez.
 19. Yarışmaya fotoğraf göndererek katılan tüm eser sahipleri, yukarıda belirtilen yarışma koşullarına uymayı kabul etmiş sayılır. Bu koşullara uymayan katılımcıların eserleri değerlendirmeye alınmayacaktır.